Güzel şeyler yapmak istiyoruz

CENGİZ PEÇENEK

Yunanistan İskeçe Koyun Köy Gençlik Derneği Başkanı Cengiz PEÇENEK ile yaptığımız röportaj

-Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?
Ben Cengiz PEÇENEK İskeçe Koyun köy doğumluyum. Sınıf öğretmeniyim aynı zamandan İşletme ve Dış Ticaret mezunuyum. Derneğinde başkanıyım şuanda.
Derneğiniz ne zaman kuruldu?
Derneğin resmi kuruluş tarihi Mart 2015. Faaliyete geçmesi tam 1 yılımızı aldı Mart 2016 dan sonra faaliyete geçtik şimdilik böyle devam ediyoruz.
-Derneğinizi biraz tanıtır mısınız?
Öncelikle Koyunköy’de eksik olan derneği köylüye tanıtmak durumunda kaldık. Ufak ufak dernek içindeki çalışmalarımıza da başladık. Güzel şeyler yapmak istiyoruz. Kütüphanemizi 1 yıllık bu kısa zaman içersinde tamamlamış durumundayız. Birkaç kitap eksiğimiz var onları da en yakın zamanda zaten halledeceğiz inşallah. Burayı aynı zamanda çok amaçlı bir yer olarak da kullanıyoruz.
Folklor ekiplerimiz burada çalışıyor aynı zamanda burayı spor salonu olarak da kullanıyoruz
Dernek olarak amacımız gençliği kötü alışkanlık-lardan uzak tutmak asıl hedef bu. Buna ulaşmak içinde gençlerimize bir şekilde uğraşacakları bir şeyler vermeliyiz. Sırf bu yüzden folklor ekipleri kuruldu, spor ekipleri kurulacak inşallah, kütüphanemiz var. Burayı da aynı zamanda bir eğitim yuvasına da çevirmeyi çalışıyo-ruz. Ortaokul ve lise öğrencilerine burada etüt çalışmaları yapılmaya başlandı. Aynı zamanda ilkokul çocuklarını da camimizde bir şeyler yapılıyor bunu daha daha büyütmeyi istiyoruz açıkçası.
-Türkiye’den veya herhangi bir kurumdan ta-lebiniz eksiğiniz var mıdır? Neler söylemek istersiniz?
Şimdilik çok özel bir isteğimiz yok çok fazla eksiğimizde yok açıkçası, gerçi eksik hiçbir zaman bitmezde. Çok böyle büyük bir eksiğimiz en azından şimdilik yok. İleride şartlar değişir mutlaka çünkü çok büyük bir köy, çok büyük bir potansiyelimiz var. İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde tahminime göre yaklaşık 700-800 civarında öğrencimiz var çok büyük bir rakam. Bu gençlere bir şeyler verebilmemiz için ileride mutlaka bir şeylere ihtiyacımız olacaktır. Şimdilik bir eksiğimiz yok. Türkiye de ki kardeşlerimize bol bol selamlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*