Balkan ülkelerinden gelen soydaşlarımızı ağırlıyoruz

Akyıldız Aparatları olarak kendinizden bahseder misiniz? Ve hangi tarihte kuruldunuz?
Ben Ömer Akyıldız aslen Sivaslıyım. Emekliliğimden sonra okuyan çocuklarımdan esinlenerek Edir-ne’de 2001-2002 yıllarından beri apart sektörünün içinde faaliyet gösteriyorum
Şehrimize gelen misafirler içinde Balkan Ülkelerinin vatandaşları oluyor mu ?
Evet balkan ülkelerden gelen soydaşlarımızı ve bu ülkelerin vatandaşlarını aparatlarımızda ağırladığımız müşterilerin memnuniyetini öne alan bir anlayışla hem şehrimizin hem ülkemizin turizmine katkı koymaktan mutluyuz.
Balkanlardan gelen öğrencilerde aparatlarınız-da kalıyor mu? Kalıyorsa bu öğrencilerin ülkelerindeki ailelerine bir şeyler söylemek ister misiniz?
Evet Balkan Ülkelerinden gelen öğrenci kardeş-lerimizden de misafirlerimiz oluyor onların ailelerine de, emanetiniz emanetimizdir diyor ve evlatlarınız bizim yanımızda iyi ve güzel bir şekilde yaşıyor, onları kendi evlatlarımız kardeşlerimiz olarak görüyoruz. Onları merak etmeyin hepsi güvenli ellerde bulunuyorlar
Balkan ülkelerinden gelen turistlerle ilgili bu ülkenin tur şirketleri ile çalışıyor musunuz?
Evet onların taleplerine doğru zaman ve uygun şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz.
Şehrimizde turizmi nasıl buluyorsunuz eksikler size göre nelerdir ve turizmin gelişmesi ve balkan ülkelerinden gelen turistlerin sayısının artması için yapılması gerekenler nelerdir?
İl İdaresince ülkemize gelen misafirlerimiz için gümrüklerde onların lehinde kolaylıkların arttırılması, şehrimizdeki kültürel varlıklarımızın ve tarihi eserlerimi-zin restorasyonlarını hızlandırarak bitirilmesi ve turizmin hizmetine açılması gerekir.
Gelen misafirler için şehir esnafı daha hoş görülü ve saygılı olmalı, şehrin ihtiyacı olan tuvalet, otopark ihtiyacının yerel yönetim ile ilgili yönetim tarafından giderilmesi gerekir.
Son olarak dergimizin yayın hayatı ve bir Turizmci olarak balkan coğrafyasına vereceğiniz mesajlar nelerdir?
Öncelikle bu dergide Emeği geçen fikir sahiplerine sonsuz teşekkür edi-yorum.
Ak Yıldız Apart olarak bu dergi balkan ülkelerindeki Evladı Fatiha’n ve Trakya’da yaşa-yan bizler arasında köprü olan bizi birbirimizle buluşturup kardeşlerimize biz varız ve biz bir bütünüz mesajı veriyor, Darul Karar olan Edirne’den Balkan Coğrafyasında yaşana bütün kardeşlerimize sonsuz selamlar sunarız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*